İş yerinde veya evlerde güvenliği sağlamak için kullanılan elektronik cihazların en önemlilerinin başında güvenlik kameraları yer alıyor. Diğer bir adıyla kapalı devre izleme sistemi olarak tanınan güvenlik kameraları 7/24 gözlem ve kayıt yapıyor. Hırsızlık, gasp ve benzeri kötü amaçlı faaliyetlere karşı iş yerlerinde, sitelerde, evlerde, sosyal tesislerde, okullarda güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan cihazlar, farklı ekipmanlardan oluşuyor.

Bizden temin ettiğiniz tüm ürünlerinizi internet bağlantısı olan her yerden izleyebilir, güvenliğinizden emin olabilirsiniz.

Kamera sistemi ekipmanları arasında ilk olarak kameralar bulunuyor. Kameraların yanında kamera kayıtlarını kaydetmek için dijital kayıt cihazları, bağlantı aparatları ve aksesuarları, kamera sisteminin çalışması için gerekli parçalar arasında yer alıyor. Ekipmanlar arasındaki temel parça olan kameralar; çözünürlük, ses kalitesi, kayıt yapma özelliği, lens özellikleri ve teknik yapıları ile değişiklik gösteriyor. Kullanılacak yere göre modelleri açısından da farklılık gösteren ürünler, iç ve dış mekan kameraları olarak değişiyor. Dış mekân kameralarında üst kısmı muhafazalı olan, toza ve suya dayanıklı ürünler yer alırken, iç mekan kameralarında aydınlatmaya bağlı olarak farklı özelliklere sahip ürünler bulunuyor. Hem iç, hem dış mekan kameralarında gece kayıt yapan ya da alarm anında kesintisiz kayıt yapan kamera sistemleri daha anlaşılır kayıt imkanı sunuyor ve güvenliği artırıyor. Ürünlerde farklılık gösteren diğer bir özellik ise tarama alanı ve lens görüş mesafesi oluyor. Özellikle kısa mesafe ve uzun mesafeye göre seçilmesi gereken lensler, üründen ürüne değişiyor. Dış ve iç mekân kameralarına göre farklılık gösteren teknik özellikler, güvenliği doğrudan etkilediği için kamera çeşitlerinin dikkatlice incelenerek seçilmesi tavsiye ediliyor.

Kamera sistemi çeşitlerinde set halinde satılan ürünler ise birden fazla kamera ve gerekli ekipmandan oluşuyor. 16, 4 ya da 8 adet kamera, kamera kayıt cihazı, bağlantı kablosu, sabit disk, kumanda, güç adaptörü gibi parçaları içeren setler büyük mekanlarda ideal bir kullanım sunuyor. Setler içinde yer alan hard disklerin kapasiteleri de değişiyor. Genellikle 500 GB kapasiteye sahip ürünler yanında setlere ekstra hard disk bağlanabiliyor ve farklı kamera sistemleri ağ üzerinde kayıt yapma imkanı sunuyor.